Тернопіль

Сила в правді

На місці «Музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини» буде офіс «Оpen Space»?

в Правда про чиновників

У Тернополі відкрили нове відділення управління юстиції, так званий офіс “Open Space”. На урочисте відкриття приїхала перший заступник міністра юстиції України Олена Сукманова. Щоправда, як зазначила сама посадовиця на прес-конференції – під іноземною гламурною назвою ховається всього лише черговий відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Тернопільській області.

На облаштування та техніку для цього відділення  витратили майже 350 тисяч гривень державних коштів – із спеціального фонду тернопільської юстиції.

Задумка хороша, якби не одне важливе “але”. З’ясувалося, що офіс “Open Space” розмістили у приміщенні, яким наразі тернопільське управління юстиції розпоряджатися не може. Адже досі не укладено відповідного договору оренди. Це підтвердив і голова Тернопільської обласної ради – Віктор Овчарук. Але це лише юридичний аспект справи.

Що ж до морального аспекту, то ще до вчорашнього дня це приміщення, в якому зараз нелегально розташувався офіс “Open Space”, обіцяли віддати у користування  “Музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини”. Це комунальна установа, яка б мала об’єднувати усі музеї Тернопільської області, сприяти глибокому вивченню історії краю, перемог у визвольних змаганнях  та патріотичному вихованню молоді.

Однак схоже чиновники тернопільської юстиції вирішили – їм це приміщення потрібніше. Інформацію про те, що дані квадратні метри на першому поверсі вже їм не належать виконуючий обов’язки директора музею Євген Філь дізнався від начальника тернопільскої юстиції – Едуарда Кольцова і все це лише за день до відкриття офісу “Open Space” і приїзду заступника міністра.

Сам знаний краєзнавець та громадський діяч Євген Філь повідомив журналістам, що після скандалу із Едуардом Кольцовим – врешті був вимушений поступитися, адже зі слів чиновників тернопільської  юстиції – вони вже зробили дорогий ремонт  у цьому приміщенні.

Варто додати, що з відкриттям так званого офісу “Open Space”, який є явно запізнілою ініціативою Міністерства юстиції України  їхні тернопільські підлеглі тягнуло надто довго. В результаті – Тернопільщина  стала останньою областю України, де відкрився доступний сучасний відділ державної реєстрації актів цивільного стану…

Проте і тут, як бачимо не обійшлося без скандалу. Зрештою, як і протягом тривалого часу в юстиції Тернопільскої області.

Виникає запитання – навіщо було викидати на вулицю “Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини ” під приїзд заступника міністра?

І яким чином управління юстиції Тернопільщини, яке повинно стежити за дотриманням законності  і бути прикладом в цьому сенсі для інших відомств проводило ремонти у приміщенні, не маючи на нього жодних документів?

Не вже, місцеві держвиконавці забули українське законодавство – адже використання державних коштів на ремонт приміщення без договору оренди – це адміністративна чи навіть кримінальна відповідальність!

Стаття 210 Кримінального кодексу України. 

Нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням

  1. Нецільове використання бюджетних коштів службовою особою, а так само здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням всупереч Бюджетному кодексу Україничи закону про Державний бюджет України на відповідний рік, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти у великих розмірах, –

караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

  1. Ті самі діяння, предметом яких були бюджетні кошти в особливо великих розмірах або вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, –

караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на строк від двох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Примітка. 1. До бюджетних коштів належать кошти, що включаються до державного бюджету і місцевих бюджетів незалежно від джерела їх формування.

  1. Великим розміром бюджетних коштів відповідно до статей 210211цього Кодексу вважається сума, що в тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
  2. Особливо великим розміром бюджетних коштів відповідно до статей 210, 211 цього Кодексу вважається сума, що в три тисячі і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Підписуйся на Народна Правда в Twitter. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Правда про чиновників

Кольцов VS прокуратура: хто кого?

Незаконними вказівками начальника Головного територіального управління юстиції в Тернопільській області Едуарда Кольцова
Scroll Up
Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wi_single_sidedock_telegram' not found or invalid function name in /var/www/vhosts/narodna-pravda.te.ua/httpdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286