Тернопіль

Сила в правді

На Тернопільщині чотири тисячі осіб потерпають від домашнього насильства

в Кримінал

Правоохоронці Тернопільщини розповіли, що цього року до до них звернулися чотири тисячі мешканців краю, які потерпають від домашнього насильства. 

Порушників, які зважуються на домашнє насильство, карають і штрафами і позбавленням волі і громадськими роботами.

Зокрема, порушнику, що вчинив домашнє насильство загрожує штраф від 170 до 680 гривень,  від 30 до 60 годин громадських робіт, адмінарешт до 15 діб. Якщо в діях насильника будуть ознаки кримінального злочину, то  покарання буде суттєвішим: громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Крім того є новвоведення, коли кривдник може назавжди покинути помешкання.

“Терміновий заборонний припис стосовно кривдника, – це ще одне законодавче нововведення, – розповідає Василь Дідух, тимчасово виконуючий обов’язки  заступника начальника управління превентивної діяльності поліції Тернопільщини. – Він виноситься кривднику уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України за умови, що  існує загроза життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення. Це заходи, що  зобов’язують залишити місце проживання постраждалої особи,  заборона на вхід та перебування в місці проживання постраждалої особи чи навіть контакт з нею.
Під час вирішення питання про винесення термінового заборонного припису пріоритет надається безпеці постраждалої особи. Зазначена вимога поширюється також на місце спільного проживання постраждалої особи та кривдника незалежно від їхніх майнових прав на відповідне житлове приміщення. Терміновий заборонний припис виноситься терміном до 10 діб”.
Відколи набув  чинності Закон України “Про запобігання та протидію домашньому насильству, зазнав змін й  Закон України “Про безоплатну правову допомогу”. Тепер  доступ до безоплатної вторинної правової допомоги мають особи, які постраждали від домашнього насильства.
Про домашнє насилля поліцію можуть повідомляти не лише жертви. Медики, вчителі , які  виявлятимуть подібні  факти щодо дітей чи отримуватимуть про це заяви або повідомлення, повинні не пізніше, ніж за одну  добу поінформувати  про це поліцейських.
Підписуйся на Народна Правда в Telegram. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Кримінал

Scroll Up