Тернопіль

Сила в правді

На Тернопіллі катастрофічно не вистачає вагонів-зерновозів

в Аграрна правда

Виявляється зібрати рекордну кількість зерна це не дилема, проблема потім де його зберігати. 

На Тернопільщині за цей рік було зібрано рекордну кількість зернових – 2,8 мільйона тонн, половину – 1,4 мільйона тонн підприємства зберігають на власних складах, решта ж 1,4 мільйона тонн мали б зберігатися у вагонах-зерновозах.

Та тих вагонів катастрофічно не вистачає через о міжнародні трейдери відмовляються співпрацювати з аграріями Тернопільщини.

Про це в ході засідання штабу з оперативного вирішення питань логістики в АПК при Мінагрополітики повідомив голова Тернопільської ОДА Степан Барна, пише АПК-Інформ .

“Дана проблема стосується не тільки приватних підприємств, а й державних. Наприклад, Чортківський КХП у вересні заявив про необхідність 160 вагонів, а отримав всього 27 (16% від потреби), в жовтні потреба знову 160 вагонів, і надано було 26. У листопаді знову потрібно 160 вагонів, і поки їх зовсім немає. Крім того, у нас є підприємства, які не отримали жодного вагона за 3 місяці. Ситуація є критичною, бо трейдери не хочуть працювати з тернопільськими аграріями через проблеми з подачею вагонів. До мене приїжджають підприємці і кажуть, що зерно будуть висипати прямо на дорогу. Хто візьме на себе відповідальність і вирішить цю проблему?”- звернувся він до учасників засідання.

Голова ОДА зазначив, що зазначене питання вже піднімалося в минулому році, але так і не було вирішено.

“Ця проблема має, м’яко кажучи, загрозливий характер для економіки регіону”, – акцентував Барна.

Підписуйся на Народна Правда в Telegram. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Аграрна правда

Scroll Up