Тернопіль

Сила в правді

У центрі Тернополя встановили макет старовинної гімназії

в Новини

Сьогодні комунальники у центрі Тернополя розпочали встановлювати макет першої української гімназії, що діяла у місті та згодом була зруйнована.

Макет встановили на місці колишнього фундаменту гімназії, до того ж при розкопках було знайдено саме метрової ширини фундамент старовинної будівлі.

До слова, першу українську гімназію звели 21 червня 1825 року. Під час нацистської окупації там діяв військовий шпиталь для німецьких солдатів.

Будинок гімназії зруйнований під час боїв у 1944 році, пише ЗЗ.

До слова, нещодавно “НАРОДНА ПРАВДА” писала, що одна із найстаріших тернопільських церков увійшла в трійку найстаріших храмів України.

Старовинна церква з Тернопілля увійшла у трійку найстаріших культових споруд України

434 -річна так звана козацька церква Пресвятої Трійці, що розташована у селі Заболотівка, Чортківського району, Тернопільської області входить у трійку найстаріших храмів України.

За переказами церкву 434 роки тому побудували 17 родин із села Улашківці. Під час повені, хвилі були настільки сильні, що перенесли святиню цілою та неушкодженою в сусіднє село Заболотівка, де церква знаходиться і по  сьогодні.

Також святиня козацької доби є пам’яткою архітектури місцевого значення. Збудована у стилі козацького барокко.

Підписуйся на Народна Правда в Telegram. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Новини

Scroll Up
Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wi_single_sidedock_telegram' not found or invalid function name in /var/www/vhosts/narodna-pravda.te.ua/httpdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286