Тернопіль

Сила в правді

На території Тернополя хочуть встановити пам’ятник Єпископу

в Новини

В обласному центрі, на вулиці Овочева, у наступному, 2019 році планують встановити пам’ятник Єпископу – Микиті Будці.

Як стверджують експерти, під час навчання в класичній гімназії Тернополя, Єпископ жив саме на цій вулиці.

Як пише Доба, початкову освіту Микита Будка здобув у рідному селі. Згодом навчався у Першій класичній гімназії в Тернополі, яку закінчив у 1897 році з відзнакою. Після закінчення теологічних студій у Відні та Інсбруці 14 жовтня 1905 року отримав священичі свячення з рук самого митрополита Андрея Шептицького.

А вже 15 липня 1912 року Папою Пієм ХI призначений єпископом для українців-католиків у Канаді, — зазначила Зоряна Ковальчук.

Нагадаємо, нещодавно “НАРОДНА ПРАВДА” писала, що на Тернопільщині встановили пам’ятну дошку воїну УПА.

На Тернопільщині відкрили пам’ятну дошку воїну УПА

В селі Боків, Підгаєцького району, що на Тернопільщині, на приміщенні місцевої школи відкрили пам’ятну дошку воїну УПА, що навчався у даному закладі – Олегу Цетнраському.

“Олег Цетнарський був наймолодшим серед трьох повстанців, які дали останній бій енкавеесівцям. Пам’ятний хрест на честь Героя було поставлено більше 10 років тому в Божиківському лісі, на місці бою. А меморіальну дошку встановили з нагоди 76-ї річниці створення УПА на фасаді будівлі, де раніше була школа. Саме тут навчався Олег Цетнарський, – розповідає заступник голови Підгаєцької районної ради Петро Калиняк”.

Підписуйся на Народна Правда в Telegram. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Новини

Scroll Up