Тернопіль

Сила в правді

Тернопільського підприємця обікрали хакери

в Кримінал

До правоохоронців Тернопільського міського управління Національної поліції в області звернувся приватний підприємець, що працює в Тернополі.

За словами підприємця, невідомі особи викрали з його рахунку 20 тисяч гривень та намагалися забрати ще 25 тисяч, та чоловік вчасно заблокував операцію.

В ході розслідування стало відомо, що тернопільський підприємець їздив закордон і попросив комп’ютерного спеціаліста встановити програму віддаленого доступу до свого комп’ютера.

Спеціаліст встановив програму за допомогою якої тернополянин оплачував рахунки та проводив інші операції.

Коли підприємець повернувся в Україну, то помітив на комп’ютері якісь нові програмні значки та не надав цьому потрібної уваги, а згодом отримав смс-повідомлення про оплату з його рахунку на рахунок іншої фірми 25 тисяч гривень. Підприємець одразу ж заблокував операцію і зберіг гроші, та в ході перевірки своїх рахунків з’ясував, що ще у вересні у нього таким чином вкрали 20 тисяч гривень.

Гроші спершу перерахували на рахунок фізичної особи у Києві, а далі за 20 тисяч купили біткоїни – криптовалюту.

Правоохоронці встановлюють ІР-адреси з яких здійснювався взлом комп’ютера потерпілого та вивчають ланцюжок переміщення грошових коштів.

Подія внесена в Єдиний реєстр досудових розслідувань за статтею 361 частина 1 ККУ – несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, пише сайт Досьє 102.

Підписуйся на Народна Правда в Telegram. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Кримінал

Scroll Up