Тернопіль

Сила в правді

Фахівці Держпродспоживслужби оприлюднили результати перевірки підприємства, що отруїло людей на Тернопільщині

в Новини

“НАРОДНА ПРАВДА” уже неодноразово писала, що на Тернопільщині після кроплення полів хімією більше 200 осіб отруїлися.

В селі Іване – Пусте, Борщівського району, Тернопільської області до місцевої амбулаторії за один день звернулося відразу 250 осіб, серед яких 80 дітей. Люди скаржилися на нудоту та головний біль. У всіх пацієнтів лікарі діагностували отруєння невідомою речовиною.

Та в селі кажуть, що добре знають чому їм стало погано.

Адже 18 вересня місцева агрофірма “Агрополіс” за допомогою літаків розпилювала хімію “Ураган” на орендовані поля.

Люди стверджують, що у їх селі травлять не тільки шкідників, але й людей.

Після події, у селі терміново зібрали сесію та вирішили створити комісію по розслідуванню даної справи, а також розірвати договори оренди з агрофірмою.

Крім того, сьогодні в селі працюють експерти Держпродспоживслужби, які беруть на аналіз воду, грунт, рослинність.

Сьогодні ж стало відомо, що у масовому отруєнні людей запідозрили компанію ТОВ “Агрополіс”, яка без попередження розпочала обробку полів ядохімікатами.

За даними You Control, ТОВ “Агрополіс” входить до групи агрохолдингу “Кернел”, який виробляє олію “Чумак”.

Власники “Кернел” – Андрій Веревскький та Віталій Хомутиннік, народний депутат, член Комітету ВР з питань податкової та митної політики.

“Встановлено, що керівництво ТОВ “Агрополіс” порушило процедуру повідомлення органів місцевого самоврядування та населення. Сільського голову про обробку полів було попереджено напередодні перед її здійсненням. Відтак не були повідомлені завчасно і місцеві жителі. Згідно із законодавством, керівництво агрофірми повинно було повідомити жителів села за 3 дні до проведення аераційного окроплення”, – зазначили у Держпродспоживслужбі, пише UNN.

Сьогодні ж у Держпродспоживслужбі розповіли, що знайшли порушення.

Зокрема, була порушена процедура інформування населення: повідомлення сільському голові ТОВ “Агрополіс” не має дати та вихідного номера, передане в сільську раду напередодні обробки ввечері, а не за два дня, попереджувальні таблички по периметру поля, що оброблялось, відсутні, інформування населення через засоби масової інформації не здійснювалось;

– порушено нормативні розриви від територій, шо оброблялись, до сельбищної зони. Згідно викопіювання з топографо-геодезичного плану території, наданого землевпорядником с. Іване-Пусте, від найближчої межі поля до житлової забудови – 550 м;

–  відсутній санітарний паспорт аеродрому;

– відсутні відомості щодо місця заправки, зльоту авіасудна, яким проводилась обробка та інші , пише ЗЗ.

Підписуйся на Народна Правда в Facebook. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Новини

Scroll Up