Тернопіль

Сила в правді

У місті Бучач знайшли могилу матері лауреата Нобелівської премії (фото)

в Новини

У мережі Фейсбук опублікували унікальну історію. За інформацією, яку опублікували на офіційній сторінці експедиційної групи “Організації з дослідження єврейської спадщини Галичини та Буковини”, декілька днів тому, під час робіт з оновлення, на єврейському кладовищі у місті Бучач, що на Тернопільщині, було виявлено могилу матері Шмуеля Йосефа Агнона – Естер Чачкес (Фарб).

 

At the Jewish cemetery in Buczacz, the gravestone of Esther Czaczkes (Farb) – the mother of Shay (Shmuel Yosef) Agnon…

Gepostet von Jewish Galicia and Bukovina Organization am Mittwoch, 1. August 2018

Незвичайну знахідку побачили та ідентифікували завдяки проекту “Організації з дослідження єврейської спадщини Галичини та Буковини”, яка організовує щорічну експедицію, і сьогодні перебуває у місті Бучач.

За даними дослідників, Eстер Чачкес, донька Єгуди Фарб Ха-Коен померла у 1909 році, менше року після того, як її син Шмуель Йосеф залишив Бучач та подався до Палестини. Агнон не був присутнім на похороні своєї матері. У 1913 році, коли він знову відвідав своє рідне місто, вперше відвідав могилу своє матері у Бучачі. Того ж року помер його батько. І на нангробній плиті батька викарбуваний один із віршів Агнона.

Нагробна плита ж його матері – Eстер Чачкес знаходиться в південно-східній частині нової секції єврейського кладовища у місті Бучач а, за двадцять метрів від могили її чоловіка – Шломо Мордехая Чачкеса.

До слова, Шмуель Йосеф Агнон єврейський письменник, виходець з Галичини. Лауреат Нобелівської премії з літератури 1966. Перший з івритомовних та їдишомовних письменників володар цієї високої відзнаки, пише видання Реально.

 

Підписуйся на Народна Правда в Telegram. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Новини

Scroll Up