Тернопіль

Сила в правді

У Тернопіль повернули унікальний гобелен, який намагалися продати закордон (фото)

в Новини

Працівники СБУ у Тернопільській області повернули у музей Тернополя історичний артифакт – унікальний старовинний французький  гобелен.

Співробітники Служби безпеки України передали до Тернопільського обласного краєзнавчого музею раритетний французький гобелен, вилучений правоохоронцями під час спроби його контрабандного вивезення за кордон.

Твір декоративного мистецтва – гобелен другої половини ХVІІ – кінця XVIII століття, що має велику культурну цінність, оперативники СБУ вилучили на митному пункті пропуску “Рава-Руська”у березні 2017 року.

Тернополянин, який намагався вивести антикварний гобелен для реалізації іноземним колекціонерам, визнав свою вину. Вироком суду на нього накладено штраф у розмірі десять тисяч двісті гривень. Старовинний гобелен у рамі на підрамнику конфісковано в дохід держави.

Працівники музею подякували за такий цінний подарунок.

Відтепер кожен тернополянин матиме змогу побачити унікальниу французький гобелен у краєзнавчому музеї Тернополя.

Маємо надію, що у музеї є сигналізація, адже спритні злодії знають ціну таким унікальним речам на чорному ринку.

До того ж на даний гобелен уже були покупці – іноземці – колекціонери, які готові були заплатити будь-яку суму за таку унікальну історичну річ.

Дивує і те, що чоловік , який намагався перевезти таку цінну річ через кордон, отримав тільки символічний штраф у розмірі тільки десяти тисяч гривень.

Підписуйся на Народна Правда в Facebook. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Новини

Scroll Up