Тернопіль

Сила в правді

У Тернопільській області віднайшли унікальну ікону XVII століття, яку вважали втраченою (фото)

в Новини

В селі Устя-Зелене, Монастириського району, Тернопільської області місцевий священник та парафіяни церкви знайшли у храмі втрачену ікону. 

Практично кожен у селі знав, що колись у храмі зберігалася старовинна ікона Белзької Божої Матері. Та її вважали втраченою.

Натомість одного дня отець храму та парафіяни вирішили ближче придивитися до ікони , яка викликала у них підозри, і відправили її на спеціалізовану експертизу.

Експерти підтвердили унікальність та старовинність образу – лиця святих датують 1920 роком, а сама ж ікона створена у середині XVII століття.

Коли ж ікону відреставрували то побачили зовсім інший образ – відтак місцеві жителі розповіли, що в дану ікону у 1947 році стріляв радянський поліцейський, на обличчі Матері Божої залишилися сліди від чотирьох куль.

Сьогодні, результати дослідження представили місцевому архієрею Бучацькому єпископу владиці Дмитру Григораку, з проханням, якщо спеціальна комісія підтвердить значимість ікони, надати парафії Собору Пресвятої Богородиці в с.Устя Зелене відпуст.

Слід додати, що крім ікони був представлений хрест-релікварій, який знаходився у святилищі храму. Тепер комісія має встановити, чи в ньому вміщено частинку з Животворящого Хреста Господнього.

Повернення оновленої та відреставрованої ікони до храму планується на 26 серпня 2018 року, пише TeNews.

 

Підписуйся на Народна Правда в Twitter. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Новини

Scroll Up
Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wi_single_sidedock_telegram' not found or invalid function name in /var/www/vhosts/narodna-pravda.te.ua/httpdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286