Тернопіль

Сила в правді

Газова камера від “Мрії” – жінка в реанімації, хворі діти і 17 корів потравлені на Прикарпатті (фото, відео)

в Аграрна правда

Жителі села Мединя Галицького району Івано-Франківської області вже більше 2-ох років потерпають від роботи агрохолдингу “Мрія”. Навесні і влітку працівники агропідприємства рясно скроплюють хімікатами поля, які розташовані буквально за 20 метрів від найближчих хат селян. Цього разу кількість гербіцидів на полях перевищила всі можливі норми, — додають селяни. Буквально за кілька годин після скроплення 17 корів отруїлося, а жінка-пастух, яка пасла череду взагалі потрапила в реанімацію.

Іванну Бойчук – вчительку фізкультури, яка постраждала від кроплення “Мрією” полів журналісти “НАРОДНОЇ ПРАВДИ” знайшли в Галицькій районній лікарні.

Жінка розповідає  – і досі почуває себе поганно, хоча за два дні їй вже поставили  більше 20-ти капельнець. Іванна додає, неочікувала, що може втруїтися гербіцидами. “Я вигнала пасти корів, і одразу відчула мильний, гіркий присмак в роті. Навіть вода не допомагала позбутися його. Вже після обіду сказали сусіди, що вночі скроплювали хімікатами поля. А увечері мені взагалі стало дуже недобре – вся грудна клітка і горло пекли. Мене нудило”, — розповідає постраждала жінка.

Родичі Іванки говорять, добре, що лікарі встигли врятувати молоду маму, бо якщо б приїхали пізніше, то наслідки могли бути не поправні. Свекруха потерпілої Ганна Бойчук розповідає, що на власні очі бачила трактори “Мрії”. “Я особисто їхала з сином в суботу. І ми бачили машини “Мрія” стояли – чи вони сіяли, чи вони кропили, бо як раз привезли обід у 8-ій годині. А мій син каже до мене – мамо дивіться “Мрія”. На машинах пише. Ну то як? Якби не “Мрія” – вони значить щось крутять і він навіть той каже – кілько вам платити?”, — говорить Ганна Бойчук.

Загалом від хімікатів, якими кропила “Мрія” поля постраждало 17 родин у селі Мединя. У всі сім’ях отруїлися корови. Тепер жителі до кінця тижня триматимуть худобу в хлівах. А молоко виливають, що самим не втруїтися.

Селяни додають, що від такої діяльності агрохолдингу страждають не лише дорослі. Діти, які живуть на вулиці поруч з полями щоразу після скроплення хімікатами скаржаться на гловні болі та задишку. Дехто з малечі вже давно не переносить запаху хімії, одразу потрапляють в лікарню. Поруч з окропленими полями розташований і дитячий табір. Минулого року “Мрія” теж виливала хімікати на паї, а після того всі діти з табора отруїлися невідомо чим, — додають місцеві жителі.

Сільський голова села Мединя Іван Стус активно заперечує факт потруєння хубоди “Мрією”. Проте голова села розповідає, поля, які скропили – орендує місцева підприємець Ольга Клим. А вона вже наймає техніку “Мрії” для орошення гербіцидами та обробітку паїв.

Сільський голова також додає, що в Медині від тих хімікатів почали гинути бджолородини і навіть бузьки. Менеджери агрохолдингу “Мрія” в підконтрольних ЗМІ активно заперечують, що саме їхня техінка працювала на полях у селі Мединя. Проте журналісти “НАРОДНОЇ ПРАВДИ” по дорозі до села зустріли працівників “Мрії” на тракторах. Вочевидь, техніка їхала для того, щоб і надалі обробляти людські паї.

Активісти, які приїхали підтримати місцевих жителів села Мединя додають – найперше треба, щоб усі постраждалі люди написали заяви в поліцію. Щодо Іванни Бойчук, то правоохоронці вже відібрали в неї пояснення. А також зробили забір крові, аби встановити наявність гербіцидів чи пестицидів . Також в Галицькому районі вже працює спеціальна комісія, яка буде з’ясовувати причини масового падежу худоби та отруєння людини. Журналісти “НАРОДНОЇ ПАРВДИ”  і надалі слідкуватимуть за ситуацією в селі, аби винних у масовому отруєнні корів та людини все таки знайшли та притянули до відповідальності.

Додамо, що “НАРОДНА ПРАВДА” раніше вже писала про подібну ситуацію. В Чортківському районні Тернопільської області два роки тому “Мрія” літаками скроплювала поля. Один чоловік потрапив в реанімацію і лікувався майже місяць. Наразі по цьому випадку тримвають суди. Люди села Шманківці, де орошував агроходинг паї вимагають грошову компенсацію.

Підписуйся на Народна Правда в Telegram. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Аграрна правда

Scroll Up