Тернопіль

Сила в правді

У Тернопільській області вшанують 100 років Чортківської офензиви (відео)

в Новини

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна підписав розпорядження про відзначення і вшанування на теренах краю 100-річчя Чортківської офензиви.

До слова, в період від з 1918 по 1919 роки Українська Галицька армія у складі 25 тисяч осіб відбила наступ польських військ, підсилених французами у складі 100 тисяч осіб.

У зв’язку з цим на теренах Тернопільської, а також – Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької, Волинської областей відбудуться відповідні заходи з вшанування Героїв , що загинули за цілісність України – мають провести тематичні зустрічі – виставки, екскурсії у музеях, відновити могили, та провести пізнавальні уроки у школах області.

Відтак, Українська Галицька армія 8 червня змусила польське військові відступити від Чорткова на 120 кілометрів.

Далі була продовжена наступальна операція, пише сайт ТОДА.

Та дальше, брак зброї і боєзапасів не дозволив використати ці здобутки для досягнення стратегічних результатів. І вже 28 червня польська армія у складі 38 600 багнетів, 2 100 шабель, 797 кулеметів, 207 гармат проламала український фронт під Янчином і примусила УГА  – 24 000 багнетів, 400 шабель, 376 кулеметів та 144 гармати відступити аж до річки Збруч і перейти 16 липня  на територію Наддніпрянської України, що стало завершенням усієї польсько-української війни в Галичині.

Детальніше у відео

Підписуйся на Народна Правда в Facebook. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Новини

Scroll Up
Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wi_single_sidedock_telegram' not found or invalid function name in /var/www/vhosts/narodna-pravda.te.ua/httpdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286