Тернопіль

Сила в правді

“Ахметов хоче і надалі розпоряджатися тим майном, яке раніше було вкрадене”, — народний депутат Тарас Пастух

в Правда про чиновників

Олігархи почали відбирати в українців останнє, що залишилося – землю. Аграрний ринок захопили монстри-монополісти. І роблять це проти волі народу. У Хоросткові шантажем та підкупом один із агрохолдингів вже понад місяць намагається відібрати кілька гектарів землі у промисловому районі міста.

Епопея з намаганням мера Хоросткова Степана Гладуна будь-яким чином передати оренду земельної ділянки підприємству-банкруту “БУД М”, яке входить в агрохолдинг “Мрія” наберає обертів. Сьогодні  міський голова Хоросткова намагався вп’яте провести сесію, аби прийняти завідомо злочинне рішення.

Нагадаємо, що “НАРОДНА ПРАВДА” вже раніше писала про те, що у Хоросткові окремі депутати і чиновники місяцями домагаються, аби обранці прийняли вигідне для генерального директора “Мрії” Саймона Чернявського рішення. Зокрема розірвати договір оренди земельної ділянки площею майже 5 гектарів з товариством “ГЛОБАЛ ФІД” і перезаключити його з підприємством, яке на сьогодні визнане банкрутом “БУД М”.

Проте сьогоднішня сесія так і не відбулася — не було депутатського кворуму. Частина депутатів вже втомившись від постійних скликань (нагадаємо, що у березні мер вже тричі скликав сесію), не прийшла на засідання з тих чи інших причин. А ті депутати, які прийшли у Хоростківський будинок культури, де саме мала проводитися сесія розповіли журналістам, що на них чинеться тиск. І усе заради того, аби вони таки проголосували за рішення, яке відгідне для агрохолдингу “Мрія”.

“Зараз є тиск на депутатів. Половина депутатів, які будуть голосувати “за” незаконне рішення, вони будуть голосувати тільки під тиском. Це не їхнє рішення. Хтось з них, наприклад, підприємець – зразу на нього знаходиться податкова. Хтось з депутатів – бюджетник, має свого безпосереднього керівника”, — розповів депутат Хоростківської міської ради Андрій Грушко.

Троє депутатів хочуть скласти повноваження, аби лише не порушувати закон і не піддаватися шантажу влади. Окрмі того, Андрій Грушко додає, що мер і секретар порушують Закон України про місцеве самоврядування і регламент Хоростківської міськради. Адже згідно цих документів про проведення сесії мають попереджати за 10 днів. А насправді депутатів запрошують на засідання за день, а то взагалі не кажуть, що має відбутися сесія. Більше того, проекту спірного рішення про розірвання договору оренди і передачу його агрохолдингу “Мрія” навіть не видають для ознайомлення.

До Хоросткова також приїхав і народний депутат Тарас Пастух.

“Питання вирішується між двома підприємствами, одне з яких – агрохолдинг належить олігарху Ахметову. У Хоросткові сесія пробує п’ятий раз розглянути питання і схилити депутатів, в різний спосіб, до того щоб дати можливість Ахметову і далі розпоряджатися майном, яке ним було вкрадене! Це з одної сторони є питання законності, щодо діляльності господарюючого суб’єкта (агрохолдингу авт.), але є ще друге питання – моральності“, заявляє народний депутат України Тарас Пастух. – Нікому в Україні не треба пояснювати роль Ахметова в подіях на Майдані та війні на Сході. Кожен українець відчуває сьогодні співпрацю Ахметова з діючим президентом через запровадження схеми «Роттердам+». Ми її до тепер оплачуємо щомісяця коли отримуємо платіжки за електроенергію.

Тарас Пастух також додав, що адміністративно тиснути на депутатів будь-якого рівня — ніхто не має права.

Цікавим є те, що питання передачі оренди земельної ділянки лобіює не лише мер Хоростоква Степан Гладун. Голова Тернопільської облдержадміністарції Степан Барна і голови Гусятинського району теж допомагають “Мрії” будь-яким чином привласнити землю.

А от міський голова Хоросткова після спротиву депутатів на сесії побоявся навіть подивитися людям в очі і відкрито пояснти свою позицію. Щоб уникнути незручних питань від колег-журналістів зачинився за дверима.

Допоки обласні і районні чиновники залякують депутатів, аби ті підтримали підкилимне рішення на користь агрохолдинга-монополіста. Керівництво “Мрії” поспіхом вирішує продавати свою компанію. Вже зараз ведуться перемовини за ціну. На орендовані землі й існуючі споруди претендує підприємство “Continental Farmers Group“, основний бенефіціар якого громадяни Саудівської Аравії.

Аби збільшити вартість “Мрії” ставленик Ахметова і безпосередній теперішні керівник Саймон Чернявський за допомогою юристів і менеджерів поспіхом і можливими методами намагається прибрати до рук усі спірні території.

Підписуйся на Народна Правда в Twitter. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Правда про чиновників

Кольцов VS прокуратура: хто кого?

Незаконними вказівками начальника Головного територіального управління юстиції в Тернопільській області Едуарда Кольцова
Scroll Up