Тернопіль

Сила в правді

Тернополянин знайшов давно втрачені ризи старовинної ікони

в Новини

Уродженець Тернопільської області, а сьогодні мешканець Івано-Франківська Віктор Чернов знайшов у закинутій хаті в селі Зарваниця – фрагмент ризи втраченої Зарваницької ікони Розп’яття Ісуса Христа.

Мало хто знає, та поряд з іконою Зарваницької Матері Божої, мешканці краю мали ще одну дуже цінну реліквію, яка творила чудеса – це ікона Розп’яття Ісуса Христа.

Її втратили у 40-их роках минулого століття, коли святиню ховали від радянських окупантів.

Ікона була прикрашена ризою .

Її і знайшов у напіврозваленій хаті тернополянин Віктор Чернов.

Чоловік довгий час не знав, що робити з пам’яткою, та уже переїхавши в Івано-Франківськ звернувся до завідувача відділу реставрації Івано-Франківського краєзнавчого музею Валерія Твердохліба. Чоловік започаткував проект – “Врятуймо скарби разом!”.

До слова, пошуки оригіналу ікони та фрагментів окладу дослідники планують продовжити.

“Для нас це був великий сюрприз та відкриття. Скажу відверто, що для всієї країни це унікальна знахідка, – каже Валерій Твердохліб. – Ми стоїмо на шляху повернення історичної пам’яті і вшанування святих речей. Оскільки в часи, коли країна веде війну, знайдення цієї святині є дуже знаковим. Такі речі завжди піднімали дух нації. Тим паче, загублена ікона Розп’яття Ісуса Христа мала дуже цікаву історію. Вона об’єднувала українців, поляків та вірмен”.

Унікальну знайдену святиню готують до експозиції в Івано-Франківському краєзнавчому музеї.

Напередодні Великодня, у музеї планують відкрити виставку в рамках проекту “Врятуймо скарби разом!”. Там планують презентувати – унікальну знахідку – стародавню ризу. Подивитися на шати, які колись прикрашали чудотворну ікону, зможе кожен бажаючий без обмежень, пише За Збручем. 

До того ж на зустрічі та відкритті виставки будуть присітні і Віктор Чернов і Валерій Твердохліб.

Підписуйся на Народна Правда в Facebook. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Новини

Scroll Up