Тернопіль

Сила в правді

Тернопільські ветерани АТО не можуть безперешкодно отримати землю

в Аграрна правда

Ветеран АТО, житель села Синява Збаразького району Юрій Купчак вже більше року намагався отримати земельну ділянку, яка гарантована йому законом України. Чоловік зізнається, що після того як повернувся додому з зони проведення Антитерористичної операції вирішив розпочати свій невеликий бізнес – займатися фермерством. Для того, аби йому виділили землю для ведення особистого селянського господарства звернувся у Синявську сільську раду. Депутати ще у 2017 році виділили для бійця АТО 0,5 гектара землі. Проте, для того аби почати обробляти ділянку ветерану необхідно було також отримати дозвіл на розроблення проекту землеустрою від головного управління Держгеокадастру в Тернопільській області. Однак, з тих чи інших причин, чиновники в облдержадміністрації не поспішали оформляти документи. Юрій Купчак вирішив звернутися до громадської організації “Національна агенція із захисту прав землевласників”.

Громадські активісти спільно з юристами організації виїхали в село Синява, де проживає чоловік зі сім’єю і поспілкувалися  з сільським головою. Окрім того, направили відповідне звернення в головне управління Держгеокадастру в Тернопільській області, аби все таки Юрію Купчаку надали дозвіл на розроблення проекту землеустрою.

Хоча і Юрій, і представники ГО “Національна агенція із захисту прав землевласників” в Держгеокадастр зверталися ще у 2017 році. Врешті, в кініці лютого 2018 року чиновники все таки видали відповідний дозвіл. Тепер ветеран АТО зможе розпочати оборобляти свою землю в рідному селі.

У Синявій Збразького району є ще кілька ветеранів АТО, які чекають на отримання земельних ділянок. Це Юрій Малаховський, Сергій Лучкін та Володимир Шевченко. Їхні інтереси також підтримує громадська організація “Національна агенція із захисту прав землевласників”. Відповідні звернення були направлені в управління Держгеокадастру в Тернопільській області. Проте, чиновники наразі не надали дозвіл на розроблення проекту землеустрою на ділянки, на які претендують бійці АТО. Агрументували це тим, що ця земля не була внесена в офіційний перелік, які пропонують передати у безоплатне користування.

Активісти громадської організації і надалі відстоююватимуть інтереси ветеранів АТО і спільно боротимуться, аби учасники бойових дій отримали землю, яка гарантована їм законом.

 

Підписуйся на Народна Правда в Facebook. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Аграрна правда

Scroll Up