Тернопіль

Сила в правді

Податковий мізер від “Мрії” підраховує Михайло Апостол (фото, відео)

в Аграрна правда

Генеральний директор агрохолдингу “Мрії” Саймон Чернявський хизується сплатою податків у державний бюджет України, хоча насправді у казну йдуть мізерні відрахування. Загалом, за 2017 рік за даними агрохолдингу – підприємство сплатило 443,8 млн грн. різних податків. Проте, якщо вдатися у цифри, то виходить, “Мрія” використовуючи 165 тисяч гектарів землі платить копійки не лише людям за орендовані паї, але й державі за те, що працює на ринку.

Знавець сільського господарства, радник міністра МВС Авакова Михайло Апостол вирішив на простій математиці довести, що заїжджий управлінець-ахметівець Саймон Чернявський голослівно обдурює своїх інвесторів, вихваляючись податковими цифрами. Про це пише один із агросайтів. 

У своєму пості в соцмережі Михайло Апостол зазначив, що “Мрія” усіх українців “вважає лохами” і запропонував “відкрити очі на “великі цифри”. А аналізував податкові надходження від “Мрії”  народний депутат від “Народного фронту”, член бюджетного комітету Верховної ради Олег Медуниця. І завязтий народнофронтівець Михайло Апостол і Олег Медуниця зійшлися на одному — “Мрія” платить лише 103 гривні на один гектар землі, яку обробляє.

За словами Михайла Апостол, арифметика – досить проста. Далі цитуємо радинка:

Не зараховуються податки в бюджет:

113 млн. грн. — податок на доходи фізичних осіб. Це персональні податки кожного працюючого робітника, а не підприємства.
44 млн. грн. — єдиний соціальний внесок. Це взагалі не податок, а внесок до соціальних фондів, який сплачується з фонду заробітної плати і обліковується по кожному працюючому.
9,3 млн. грн. — військовий збір. Військовий збір не платять підприємства, а платять громадяни з власних доходів.
40 млн. грн. — єдиний податок. Підприємство знаходиться на загальній системі опадкування і не платить єдиний податок.

209 млн. грн. — податок на додану вартість. Формально так, але не вказали скільки отримали відшкодування.

Зараховуються податки:

4,9 млн. грн. — податок на прибуток. Але з огляду на заявлені обєми ПДВ і ПДФО працівників підприємство має мільярдні обороти. Це дуже мало. Мабуть використовує схеми по ухилянню.
2,7 млн. грн. — інші податки  Тут нічого не можу сказати бо не конкретизовано.

За підрахунками пана Михайла, “Мрія” фактично сплачує 30,7 млн. грн. податків на 200 тисяч гектарів землі, що в розрахунку на один гектар становить 103 гривні або 25 кг.пшениці або 8 кг.сої…


Але в одному радник міністра Авакова помилився – зараз “Мрія” обробляє не 200 тисяч, а 165 тисяч гектарів. І на один гектар податкові надходження становлять 186 гривень, або 45 кг. пшениці. Проте ця цифра не так далеко втікла, від тієї, що оприлюднив Михайло Апостол.

Прихильники Михайла Апостола в соціальній мережі, коментуючи цей пост, запідозрили “Мрію” також у податковому ухилянні. То й же нардеп, член бюджетного комітету ВР Олег Медуниця зазначив, що у звіті “Мрії” є стаття “єдиний податок”. І за його словами – цілком можливо, що це може бути схемою виплати “чорної зарплати” в конвертах через систему єдинщиків.

Читаючи пост-викриття від Михайла Апостола складається враження, що радник міністра МВС вочевидь хоче сісти на два стільчика. Адже у своєму дописів він додав, що показники “Мрії” не є з найгірших, а скоріше найкращі серед усіх великих агропідприємств.

Вочевидь, Михайлу Апостолу бракнуло коштів від “Мрії”. І колишній нардеп вирішив працювати по накатаній ще з 2016 року схемі. Тоді в соцмережі теж вийшов від нього висновок, що “Мрія” ухиляється від податків. Чимало мас-медіа розтиражувало дописи від пана Михайла. Проте вже за кілька місяців, Апостол як ні чого і не було, захищав агропідприємство від надуманих рейдерів.

У Фейсбуці радник мінстра МВС писав: “Читаю “оду” агрохолдингу “Мрія” про самих себе, про те, що в 2016 році заплачено в бюджет всіх рівнів 356,86 млн. грн., маючи в користуванні земельний банк в кількості 180 тисяч гектарів, – зазначив Михайло Апостол і одразу став рахувати: на 1 гектар землі це становить 1980 грн. Багато це чи мало? Переведу на продукцію, яка вирощується на цих полях (ціни станом на сьогодні від компанії «Нібулон»). Отже, це: 3,84 цнт. пшениці 3 класу або 4,12 цнт. кукурудзи або 1.73 цнт. сої. Відчуваю серйозну мінімізацію податкових платежів агрохолдингом, що додасть найближчим часом роботи правоохоронним органам і фіскальній службі. Проконтролюю!”.

Про те звіту від Михайла Апостола так і ніхто не дочекався. Вочевидь і цього разу Святий Михайло оприлюднючи таку інформацію думає насамперед про себе, а не про користь для бюджету України, а відтак і простих людей.

 

 

 

Підписуйся на Народна Правда в Facebook. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Аграрна правда

Scroll Up