Тернопіль

Сила в правді

Радник міністра МВС Михайло Апостол фінансує ЛНР і ДНР? (фото, документи)

в Правда про чиновників

Скандального радника міністра Міністерства внутрішніх справ Михайла Апостола, кошнього нардепа запідозрили у фінансуванні бойовиків ЛНР та ДНР. Схему, яка вочевидь вже давно працює на території України викрили столичні працівники СБУ. За їхніми даними, більше двох десятків благодійних фондів у 2016-2017 роках отримували безкоштовно конфіскат, або ввозили товари з Європи в Україну, розмитнювали їх як благодійну допомогу. А потім перепродували, а кошти перенаправляли на фінансування терористів. У списку цих благодійних фондів фігурують і дві організації, які належать родині Михайла Апостола.

Перелік благодійний фондів, які можуть бути причетні до фінансування терористів оприлюднили в ухвалі Шевченківського районного суду м. Києва від 20 жовтня 2017 року. У ній старший слідчий голвного слідчого управління СБУ Денисюк просив тимчасовий доступ до речей і документів кількох благодійних фондів. У переліку спливло кілька фондів, які пов’язують з радником міністра МВС Авакова Михайлом Апостолом. Зокрема, Тернопільський обласний благодійний фонд “Апостол” та благодійний фонд “Надія живе”.

Цими двома фондами зараз керує син Михайла Апостола – Ігор Апостол. Хоча, згідно данних порталу Youcontrol засновником одного з них, а саме фонду “Апостол” є сам радник мінстра МВС – пан Михайло.

Хоча Михайло Апостол донедавна і сам був головою цієї організації. Змінити керівника у благодійному фонді “Апостол” вирішили після того, як у 2014 році громадянська мережа “ОПОРА” запідозрила кандидата у депутати до Верховної ради України Михайла Апостола у використанні цієї організації з метою незаконної агітації. Тоді пан Михайло роз’їжджав по селах і роздавав благодійну допомогу від свого прізвища. Згідно з повідомленням “Опори” “кандидат в нардепи Михайло Апостол від партії “Народний фронт” продовжує непрямий підкуп виборців: роздає громадянам одяг, взуття, постільну білизну та проводить безкоштовні медичні обстеження від імені свого ж благодійного фонду”.

Конфіскат на користь терористів.  

Згідно з повідомленням про майно для безоплатної передачі у Тернополі розташовані дві благодійні організації, які отримали на безкоштовній основі конфісковане майно рішенням комісій при Ужгородському районному і міському, а також Виноградівському відділеннях державної виконавчої служби в Закарпатській області.  Так, за 2016 і 2017 роки Благодійний фонд “Апостол” отримав майна – на майже 870 тисяч гривень. Окрім фонду “Апостол”, за тією ж адресою значиться ще одна благодійна організація «Надія живе», яка також належить сину Михайла Апостола – Ігору. Ця благодійна організація теж отримала майна на 24 тисячі гривень.

Згідно цього повідомлення і благодійний фонд “Апостол”, і “Надія живе” отримував конфісковане майно на адресу в Тернополі – вулиця Гетьмана Петра Дорошенка,  9а/б. Журналісти “Народної правди” вирішили розшукати ці благодійні фонди. Та як виявилося, за вказаною адресою таких організацій не має. А є звичайний житловий багатоквартирний будинок.

Згідно данних порталу Youcontrol, благодійний фонд “Апостол” знаходиться за адресою бульвар Тараса Шевченка, 11. Та успіхи журналістів і тут нічим не увінчалися. Це офісний будинок у центр Тернополя. Проте ніхто з орендарів про благодійий фонд “Апостол” навіть і не чув.

Дві організації ми знайшли за адресою Соломії Крушельницької, 18. Саме тут на задньому дворі і розміщується благодійний фонд “Апостол” та “Надія живе”. Проте двері організацій були закриті.

Цікаво є те, що згідно документів за цієї адресою зареєстрований ще одни благодійний фонд “Є сила”. Керівником якого є Роман Муха.

Ця організація теж фігурує у кримінальному провадженні № 42017000000002171, яке відкрило СБУ за статею фінансування тероризму. “Є сила” теж отримала чимало безоплатного майна від виконавчаї служби Закарпаття — за два роки аж на 680 тисяч гривень.

Загалом, ймовірна причетність колишнього нардепа, а теперішнього радника міністра МВС Михайла Апостола до фінансування терористів ЛНР і ДНР нікого не дивує, хіба найближчих його друзів. Сам пан Михайло досить одіозна особистість. Раніше “Народна правда” вже писала про те, що прізвище Апостола з’явилося в так звані амарній книзі Януковича. Так нібито Апостол отримав колосальну суму — мільйон 420 тисяч доларів за потрібне голосування у Верховній раді.

А нещодавно відзначився Михайло Апостол і тим, що організував у столиці російськомовну вечірку. Ця подія дуже обурила його прихильників і у соцмережах визвала жваву дискусію.

Підписуйся на Народна Правда в Twitter. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Правда про чиновників

Кольцов VS прокуратура: хто кого?

Незаконними вказівками начальника Головного територіального управління юстиції в Тернопільській області Едуарда Кольцова
Scroll Up