Тернопіль

Сила в правді

Тернополяни готуються до підвищення ціни на газ

в Новини

Мешканці краю уже тиждень обговорюють можливість підняття вартості природного газу. У Міністерстві енергетики та вульної промисловості навіть вже розробили проект постанови про перегляд тарифів на блакитне паливо для населення. 

Як передає ТСН, збільшення вартості газу для населення можна чекати уже з 1 квітня 2018 року на 8,3 відсотка. Так ціна може зрости з 4942 гривень за тисячу кубометрів до 5352 гривень.

Проектом постанови рекомендується, що ціна на газ буде визначатися раз на рік – приміром від 1 квітня 2018 року до 1 квітня 2019 року. Її розраховуватимуть так –  середньоарифметична ціна імпортного газу на німецькому газовому хабі (NCG) без урахування вартості транзиту до кордону України (Hub) – за шість місяців попереднього року – від 1 квітня до 30 вересня і переводиться в гривню за курсом, чинним на період закупівлі.

До слова, переглянути формулу обрахунку ціни на газ для населення вимагає основний кредитор України – Міжнародний валютний фонд. Без цього не буде нового траншу кредиту.

Додамо також, що цього року після двох років перерви Україна закупить 4-5 мільярдів кубометрів газу у Росії. 

Тернополяни ж також не пасуть задніх і вже сьогодні встановлюють альтернативні види опалювальних пристроїв, щоб зекономити на рахунках за комуналку.

Підписуйся на Народна Правда в Telegram. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Новини

Scroll Up