Тернопіль

Сила в правді

Арештовану НАБУ техніку спробували викрасти на Тернопільщині (фото, відео)

в Аграрна правда

Вночі, 17 січня небайдужі активісти помітили, як один із тракторів, який належить агрохолдингу “Мрія” переганяє причіп фірми “Bergmann”. Як з’ясувалося  – це один із зернонавантажувачів, які ще на початку осені 2017 року були арештовані детективами НАБУ. Як трапилося так, що арештована техніка вільно роз’їжджає дорогами Тернопільщини без дозволу працівників НАБУ та хто понесе відповідальність за це — подробиці у матеріалі.

Більше 100 одиниць сільськогосподарської техніки було арештовано детективами НАБУ у селі Писарівка під Вінницею. Правоохоронці Національного антикорупційного бюро України конфіскували техніку на підставі ухвали слідчого судді Солом’янського районного суду м. Києва. За протоколом, який склав детектив НАБУ Легін Андрій Васильович, техніка передається на відповідальне зберігання визначеній особі. Особисто відповідати за більше ніж 100 одиниць дорогого обладнання взявся такий собі представник ТОВ “Мрія Лізинг” Микола Галушка.

Але правоохоронці не врахували те, що пан Микола є зацікавленою стороною. Він працював і ще досі працює в агрохолдингу “Мрія” під керівництвом генерального менеджера Саймона Чернявського. З яким помислом зробили це детективи НАБУ і чому перед тим, як передавати технінку цьому чоловіку на зберігання не перевірили його причетність до агрохолдингу “Мрія” — нам не відомо.

Один з арештованих зернонавантажувачів працівники агрохолдингу “Мрії” намагалися незаконно перевезти до Хоросткова. Хоча згідно протоколу вилучення, які підписали детективи НАБУ уся техніка мала б розміщуватися на 4-ох визначених територіях  — дві у Тернопільській області, а саме у Козові і в селі Великі Бірки, ще по одній в Хмельницькій та Чернівецькій області.  Але аж ніяк у Хоросткові чи деінде. І тим більше, арештовану техніку не мали права перевозити з одного місця в інше. Підтверджуючі документи надали нашій редакції представники власника території, на якій проводили обшуки детективи НАБУ.

На місце події активісти одразу викликали поліцію, аби правоохоронці задокументували порушення. Поліцейські встановили, що зернонавантажувач “Bergmann” з відповідним серійним номером дійсно є у переліку конфіскованої детективами НАБУ  техніки.

Пояснити звідки причіп взявся вночі на дорозі, представники агрохолдингу так і не спромоглися. А навпаки, виправдовувалися, що не знають — чия ця техніка.

Врешті, полісмени конфіскували причіп і загнали його на штрафмайданчик в Гусятинському відділ поліції.

Проте історія з арештованою технікою не завершилася. Як з’ясувалося, ще 6 таких причіпів та кілька жаток стоять у селі Доброводи Монастириського району.

Усе це майно є арештоване детективами НАБУ та передане знову ж таки на відповідальне зберігання Миколі Галушці. Ця техніка теж мала б зберігатися на конкретних визначених ділянках. Проте вона чомусь перебувала на одному із АТП, яке орендує агрохолдинг “Мрія”. Більше того, як розповіли нам самі працівники цього підприємства, які охороняють територію —  і навантажувачі, і жатки постійно працювали в полях.

Поліція Монастириського відділу зафіксувала усі порушення і склала відповідний протокол. Тепер залишається відкритим питання — як техніка, яку посадові особи Національного антикорупційного бюро України передали на відповідальне зберігання змогла вільно пересуватися дорогами Тернопільщини. А за свідченнями самих же працівників “Мрії” ще й працювала у полі.  І більше того – не зберігалася в тому місці, яке передбачили у протоколі самі ж працівники НАБУ.

Якщо правоохоронці доведуть факт порушення протоколу обшуку у Вінниці, то відповідальній особі за зберігання техніки загрожує кримінал. Микола Галушка порушив норми статті 388 Кримінального кодексу України, зокрема частини 1-ої — незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт, заставленого майна або майна, яке описано чи підлягає конфіскації. Пану Миколі світить штраф у розмірі 176 200 гривень, або виправні роботи на строк до двох років, або ж обмеженням волі на той самий термін.  Дії детективів НАБУ у конкретно цьому випадку доводять безвідповідальність, з якою вони підійшли до справи, внесеної в Єдиний реєстр досудових розслідувань. Техніка, яка, за законом, повинна була б перебувати на арештмайданчику використовувалася в полях. Чому ж її не охороняли, як належить за законом, чому детективи хоча б раз в місяць не перевіряли чи дійсно обладнання перебуває на визначених територіях?

Вочевидь проглядається певна зацікавленість правоохоронної системи, навіть і такої незалежної і “безхабарної” як НАБУ у цьому випадку.

 

Підписуйся на Народна Правда в Facebook. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Аграрна правда

Scroll Up