Тернопіль

Сила в правді

У маршрутках Тернополя наступного тижня з’являться контролери. Пасажирів без квитків штрафуватимуть

в Новини

Такого компромісного рішення було досягнуто між керівництвом міста і перевізниками внаслідок страйку, який влаштували водії та перевізники тернопільських маршруток. Останні так і не змогли чітко сформувати свої вимоги, але наголошували, що не справляються із навантаженням, яке впало на їхні плечі через запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду у міському пасажирському транспорті.

Водії скаржилися, що люди їм псують настрій, адже з кожним треба пересваритися, пояснити чому запровадили систему, чому одні платять 5 грн, а інші 4 грн, а ще пенсіонери, пільговики, студенти, неправильна робота валідаторів…Словом, усе це добряче підпортило нерви водіям. Деякі з них навіть написали заяви на звільнення, мотивуючи це тим, що їхнє здоров’я не вартує тих «копійок», які вони відтепер отримуватимуть за свою роботу.

У мерії пояснюють, що з наступного понеділка контролери перевірятимуть наявність проїзних квитків та документів на проїзд у пасажирів, що полегшить роботу водіям. Разом з тим, наявність контролерів змусить пасажирів вимагати квитки, які раніше водії не видавали.

– А осіб, які не матимуть квитків, будуть штрафувати у 20-ти кратному розмірі від вартості проїзду, – повідомляють в прес-службі міськради.

Крім того, в ході розмови з перевізниками було домовлено і про зміну нарахування зарплат водіям. Так, на думку очільника міста, роботодавці повинні розраховувати зарплату водіям за год/км.

– Це, своєю чергою, стимулюватиме їх відпрацьовувати весь графік. Також буде доставлено у тестовому режимі додаткові зчитувачі оплати проїзду, – відзначив Сергій Надал.

Нагадаємо, що з 2 січня у Тернополі впроваджено автоматизовану систему оплати проїзду. При цьому під час втілення задуму виникло чимало проблем, які з невідомих причин не були виправлені в ході тестування системи. Так, у багатьох людей валідатори з картки зняли суму більшу за вартість проїзду (кошти не компенсовують), а пенсіонери яким видали пільгову картку, через те, що вона не поповнюється коштами, змушені їздити в маршрутках за готівку, тобто на гривню дорожче.

Зрештою, це спричинило бурю негативних емоцій і пасажирів, і водіїв. Вчора все це переросло у страйк, що переросло у справжній «колапс громадського транспорту».

Підписуйся на Народна Правда в Telegram. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Новини

Scroll Up