Тернопіль

Сила в правді

Тернопільський мер “заступився” за дітей з міською реєстрацією

в Новини/Політична правда

Діти без тернопільської реєстрації утискають права тернопільських дошкільнят. Про це заявив на брифінгу мер міста Сергій Надал.

За словами очільника міста, йому головне дбати про жителів обласного центру, адже саме вони делегували йому такі повноваження.

– Тернополянам важливо, щоб їхні діти не стояли в чергах у дитсадки, а були в ДНЗ. Але цього апріорі не вдається досягти, адже у дитсадки ходять діти з Тернопільського району, – каже Сергій Віталійович. – Станом на сьогодні 600 дошкільнят, які прописані в Тернополі, досі стоять на черзі.

Мер говорить, що проблема їх перебування тут лежить на плечах районної влади. Мовляв, у районних бюджетах передбачено кошти на кожного зареєстрованого там мешканця для надання загальноосвітніх та медичних послуг, у тому числі на утримання дитячих садочків. Дану інформацію спростовують в РДА, де кажуть, що субвенція не передбачає відшкодування на дошкільну освіту.

– Говорячи мовою цифр, скажу: щороку Тернопільська міська рада надає освітні послуги мешканцям з інших населених пунктів на понад ‪65 млн. грн., серед яких ‪15 млн. витрачається на дитячі садочки. Тож, за своїх жителів має відповідати район, а не нести витрати місто, – додає Сергій Надал.

Тим часом епопея з «іногородніми дітьми» триває. Наразі сторони шукають компромісне рішення, а в районі кажуть, що готові компенсувати кошти на освіту дошкільнят, хоч і вважають цю «війну» недоречною, бо район і місто взаємозалежні один від одного та перебувають в однакових умовах.

Детальне про це читайте згодом на сайті «Народна правда».

Підписуйся на Народна Правда в Telegram. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Новини

Scroll Up