Тернопіль

Сила в правді

У Скоморохах на Тернопільщині – свято дитинства: відкрили сучасний і затишний ДНЗ (фото)

в Новини

5-го грудня жителі села Скоморохи Тернопільського району чекали з особливим нетерпінням. Цей день запам’ятається мешканцям села не просто як сонячний зимовий день, але і як день відкриття  дитячого садка на базі школи. Відтепер навчальний заклад матиме назву «Навчально-виховний комплекс ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ». Це довгоочікувана подія стала справжнім святом для дітвори та їх батьків.

Розділити радість з мешканцями громади та привітати їх з чудовою подією завітали: голова Великогаївської ОТГ Олег Кохман, представник відділу освіти ОТГ Ігор Глива, голова Тернопільської РДА Олександр Похилий, голова районної ради Андрій Галайко, директор агрофірми «Медобори» Володимир Крупніцький, методист дошкільної освіти Оксана Королюк, старости сіл громади, депутати сільради, школярі, дошкільнята, а також їхні рідні. Їх діти зустрічали хлібом і сіллю.

– У нашій школі навчається 60 дітей. Тепер цю дружню родину поповнили ще 30 дошкільнят ДНЗ. Ще донедавна у селі функціонував інший дитсадок, у віддаленому приміщенні, що створювало дискомфорт для місцевих жителів. Тож з метою економії та акумуляції бюджетних коштів в рамках реформи децентралізації, було прийнято рішення про облаштування в стінах школи дитсадка. Тим більше, що для цього тут достатньо місця, адже вона розрахована на 450 місць, – розповідає директор «НВК ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ» с. Скоморохи Леся Бонзюх.

Раніше у крилі, де зараз відкрили дитсадок, були початкові класи, тепер же його віддали для навчання дошкільнят. Тут усе пристосували, реконструювали, перебудували, зробили свіжий ремонт, тож у приміщенні все ідеально: нові меблі, іграшки, постіль, посуд тощо. Направду, реконструкція тут була справді масштабною, роботи розпочалися ще літом і далеко не всі вірили, що хороший задум вдасться втілити в життя так скоро. Щодо фінансової сторони, то тут варто зауважити, що гроші на впровадження ідеї створення дитсадка були виділені з бюджету Великогаївської ОТГ. Депутати були одностайними у підтримці цього рішення. Окрім того, у школі реконструювали і систему опалення, усі роботи встигли завершити ще до початку опалювального сезону.

За словами Лесі Євгенівни, усіх працівників, які працювали в попередньому ДНЗ, було прийнято на роботу в новий дитсадок, тож жоден не був звільнений.  Тепер тут функціонує дві групи – старша і ясла. З дітьми працюють два вихователі, два помічника вихователя, кухар та робітник по обслуговуванні навчального закладу.

Гості привітали дітей, їхніх батьків та колектив працівників із отриманням нового затишного садочку та побажали всім здоров’я, добра, миру, злагоди та доброї долі. Прийшли вони не з пустими руками – дитсадку подарували нові іграшки, канцелярське обладнання та оргтехніку. Дітвора ж дякувала людям, які допомогли реалізувати їхню мрію, віршами та хореографічними номерами.

За давньою українською традицією приміщення дошкільного навчального закладу освятив священик. Дійство закінчилося в гостинних стінах дитсадка, де кожен міг помилуватися затишним убранством дитячих кімнат.

Підписуйся на Народна Правда в Facebook. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Новини

Scroll Up