Тернопіль

Сила в правді

На очах в тернополян слон затоптав людину!

в Новини

Травмованими психологічно й фізично повернулися з відпочинку в Таїланді тернополяни Тетяна й Ігор. На їхніх очах слон затоптав до смерті туриста з Німеччини.

Аби застерегти інших, Тетяна з усіма подробицями розповіла про трагедію у Фейсбуку.

Слони для більшості з нас – такі собі милі створіння з мультфільмів й листівок, неповороткі, симпатичні й добродушні. Тож коли гід на о. Ко Чанг запропонував тернополянам поїздку на слонячу ферму й прогулянку верхи на велетнях, ті радо погодилися.

Про те, що слони можуть бути агресивними й небезпечними для людей, їх ніхто, звісно, не попередив, хоч гід мав би зробити це, бо, за статистикою, як потім дізналася Тетяна, щороку через слонів гине півтисячі туристів.

Спершу, зі слів оповідачки, було цікаво й весело. А потім вони помітили, що слона, на якому сиділи їхні друзі, поводир постійно підстьобує металевим гаком. До того ж – по голові! Зробили йому зауваження, але той не зреагував.

Після прогулянки верхи туристи мали ще й купатися з маленькими слоненятами. До ферми першими під’їхали друзі тернополян.

Коли ті злізли зі слона, тварину почав фотографувати на телефон турист з Німеччини. І раптом слон насадив його на бивні й почав бити об кам’яну загорожу! Коли чоловік упав на землю — добивав хоботом, місив ногами. Усе це відбувалося на очах в дружини нещасного, яка божеволіла від розпачу й безсилля. Стікаючи кров’ю, чоловік помер на місці. Вижити після такого нападу не було жодного шансу.

У слона, на якому сиділи тернополяни, під час цієї моторошної колотнечі спрацював стадний інстинкт. Він почав ставати дибки, намагаючись скинути їх з сідла й приєднатися до свого.

На щастя, їхній поводир швидко зорієнтувався й повернув тварину у бік джунглів.
«Ми просто “полетіли” на некерованому слоні назад», – пригадує Тетяна. Поводир теж утратив над ним контроль, гак не допомагав. Тоді він показав туристам жестами, що ті мають… зістрибнути з велетня на швидкості! Й одразу зробив це сам.

Тетяна зізнається, що не наважилася б на таке. Чоловік зіштовхнув її на велику купу пальмового листя, а сам не встиг зістрибнути.

Некерований слон мчав у напрямку села, трави вже не було, суцільне каміння і купа дерев попереду. Ігор зістрибнув на кущ, аби хоч трохи пом’якшити падіння. А там — як з’ясувалося опісля — був якийсь металевий каркас! Удар припав на живіт і ребра. Від болю чоловік втратив свідомість.

В мене був нереальний шок! Після побаченого в голові було лише одне: тільки би він був живий! – схвильовано розповідає Тетяна. – Далі все як в тумані… крики, бунт слонів на фермі, поїздка в лікарню… По дорозі ми дзвонили в страхову компанію, нам сказали почекати годину. В нас була підозра на зламані ребра та забій грудної клітки. А якщо кровотеча?!»

У ситуації, коли дорога кожна хвилина, страхувальники вираховували, в якій з лікарень дешевше лікування, обурюється жінка. Врешті їм відмовили, мотивуючи тим, що це екстрим-екскурсія, й додаткове страхування їм мав запропонувати гід! Тернополяни звернулися до першої лікарні, яка трапилася дорогою. Там одразу поцікавилися, хто платитиме за огляд і рентген, оцінивши їх у 600 доларів! Ніхто, звісно, не бере зі собою такі суми на екскурсії.

Медогляд оплатила ферма. На щастя, й ребра були цілі, і кровотечі не виявили. Однак сильний забій і розірвані м’язи між ребрами, що потребують тривалого лікування, не кажучи вже про психологічну травму — це зовсім не те, чого туристи очікували від екскурсії.

Лікар розповів, що подібне трапляється досить часто.

Моя порада — бережіть себе! – просить Тетяна. – Перш, ніж щось замовляти на екскурсіях, прогляньте відгуки. Ми цього не зробили і дууууже про це шкодуємо. На YouTube повно відео про вбивства слонами. Треба, щоб якомога більше людей знали про це. І можливо ця інформація врятує чиєсь життя!»


Підписуйся на Народна Правда в Twitter. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Новини

Scroll Up