Молоко в селян Тернопільщини купували за безцінь. Скоро й того не заплатять…

в Аграрна правда

Із 1 січня 2018 року в Україні зникне молоко другого сорту – те, яке збирали у домогосподарствах.

В аграрній області, як Тернопільська, добре знають, що за «молочними» заробітками – важка щоденна праця. Корів треба добре годувати, пасти, доглядати, щоб давали достатню кількість молока. Для багатьох селян – це можливість хоч трохи підлатати сімейний бюджет, як би прикро не було продавати переробникам молоко за безцінь, порівняно з цінами на нього в міських крамницях. Однак не кожен має можливість поїхати до Тернополя чи в найближчий райцентр, щоб самому продати молоко, сметану чи сир міщанам. І от – чергове «покращення»…

Згідно з угодою про асоціацію з ЄС, переробні підприємства більше не зможуть купувати продукт у селян, від наступного року – лише у спеціалізованих фермерських господарствах. У Європі, наголошують високоурядовці, давно діє заборона на молоко ручного доїння. Тож і в Україні на полицях магазинів має бути лише три сорти молока – екстра-класу, вищого та першого.

Вочевидь, не забариться і чергове подорожчання молочних продуктів.

Раніше в Мінагрополітики зазначали, що на ринку – близько 25% молока з домогосподарств, і саме на нього в більшості випадків скаржаться споживачі.

“Одноосібникам” радять об’єднуватися у кооперативи чи створювати сімейні ферми, змінити умови утримання тварин, придбати обладнання. Далі – шукати грантові програми, подавати проекти на виділення коштів з місцевого бюджету для створення таких об’єднань тощо.

Підписуйся на Народна Правда в Telegram. Дізнавайтесь першими про останні новини.