Тернопіль

Сила в правді

«Отрута Мрії». Поліція знову розслідує справу потруєнних людей в Шманьківцях

в Аграрна правда

Рік тому більше півсотні людей села Шманьківці Чортківського району постраждли від недолугого господарювання «Агрохолдингу «Мрія». Серед білого дня хати і городи, які межують з орендованими полями «Мрії» покропили з літаків невідомою отрутою. Кілька днів селяни відчували нездужання. А жителю Шманківців Ігорю Грушевському стало так зле, що чоловік потрапив в реанімацію з діагнозом «отруєння невідомою хімічною речовиною». Пан Ігор тоді місяць пролежав у лікарні під крапельницями.

Окрім того, всі посіви городини та фруктові дерева від концентрату хімії, яку розприскували з літаків, просто пожовкли і всохли.

Тоді люди звернулися в поліцію та до місцевої влади, аби їм відшкодували завдані збитки. Правоохоронці разом з спеціальною комісією обходили кожну сім’ю, яка постраждала і виписували акти обстеження посівних площ.

Вияивли, що під оприскуванням соняшнику «Мрія» завдала збитки ще 36-ом приватним домогосподарствам. А також пошкодила площі ще одного фермера. Аби поскоріш зам’яти справу, менеджери «Мрії» приїхавши в село, запевнили — виплатять кожному домогосподарству втрачені кошти за урожай та відшкодують лікування. Проте в результаті, селяни отримали лише «обіцянки-цяцянки».  А справу за кілька місяців правоохоронці закрили. Обгрунтували банально — «закрити у зв’язку з відсутністю складу  кримінального порушення». Постраждалі люди обурилися, проте куди далі скаржитися не мали і гадки.

Через рік в червні 2017 року мешканці села Шманьківці звернулися до ГО «Національна агенція із захисту прав землевласників» із проханням посприяти у вирішенні даної проблеми.

Громадські активісти написали звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковській. Також відповідні звернення надіслали до Мінекології, Комітету ВР з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, САП, НАБУ, Генеральному прокурору Юрію Луценку, голові Тернопільській облдержадмінстарції Степану Барні, Державній екологічній інспекції у Тернопільській області та начальнику управління Нацполіції в Тернопільській області Олександру Богомолу.

Після тривалих переписок Тернопільська обласна прокуратура врешті повідомила про   відновлення кримінальго провадження. Наразі триває досудове розслідування, а працівники Чортківського райвідділу поліції проводять опитування кожного мешканця села, який постраждав від розпилювання отрутохімікатів.

Водночас зараз триває судовий процес у Чортківському районному суді по відшкодуванню моральної шкоди потерпілому Ігорю Грушевському, який місяць пролежав у лікарні через отруєння невідомою хімічною речовиною. Юристи громадської організації «Національна агенція із захисту прав землевласників» допомагають чоловіку врешті добитися справделивості і отримати кошти за збитки, завданні «Агрохолдингом «Мрія».

Підписуйся на Народна Правда в Telegram. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Аграрна правда

Scroll Up