Тернопіль

Сила в правді

У Збаразькому районі учасники АТО досі не можуть отримати землю

в Новини/Правда про АТО

У село Добромірка, що на Тернопіллі семеро учасників АТО  уже півтора роки не мають можливості отримати земельні ділянки.  Ті , що їм пропонують або пасовища, або не годяться для землеробства, у сільській же раді кажуть, що йдуть назустріч учасникам АТО і пропонують вільні площу, адже  вся інша земля знаходиться в оренді.

Як пише Нова Тернопільська газета, семеро учасників АТО з Добромірки – Богдан Вегера, Степан Щерба, Олег Кубів, Андрій Баранов, Володимир Симик, Роман Нарогович та Андрій Семчук  хочуть отримати по два гектари землі із запасу.

«Законом передбачено виділення землі учасникам АТО, але в реальності дуже важко отримати ділянку. На зборах села мешканці погодилися, щоб нам виділили по 2 га землі, — розповідає Андрій Семчук, — ми з побратимами написали заяви і просили землі із запасу, оскільки не хочемо забирати у людей пасовиська. Однак нам кажуть, що на землі запасу укладена угода оренди, хоча районне керівництво не підтвердило це документально, тому припускаємо, що нас просто відфутболюють».

 

Та землі запасу у Добромірці до 2020 року перебувають в оренді підприємства «Нива», яке не збирається достроково розривати договір оренди.

«Фермер відмовляється розривати угоду оренди, оскільки укладена вона одночасно на дві ділянки загальною площею 57 га, передача однієї потягне за собою втрату іншої, а там нині засіяна озима пшениця, відповідно, це чималі втрати, — повідомив добромірський сільський голова Ігор Кісіль. — Ми пропонували учасникам АТО, якщо вони хочуть саме ту землю, хіба що зачекати, а ні, то погоджуватися на інші ділянки в межах села, проте чіткої відповіді поки що не отримали, тому й питання не вирішене. Ми абсолютно не шкодуємо земель нашим захисникам, бо вони справді заслужили їх».

То ж поки питання залишається відкритим – і або ж учасники АТО погодяться на ті ділянки, що є, або ж чекатимуть до 2020 року поки звільняться землі запасу.

Підписуйся на Народна Правда в Twitter. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Новини

Scroll Up