Тернопіль

Сила в правді

У 44-ій ОАБ Тернополя посмертно нагородили військовослужбовця, який героїчно загинув в АТО (фото)

в Правда про АТО

29 березня цього року Україна втратила героя, дружина чоловіка, а діти батька. В зоні АТО загинув військовослужбовець 44-ої окремої артилерійської бригади оперативного командування «Захід» Володимир Єгоренко. Сьогодні, 20 листопада, з рук голови Тернопільсьої ОДА Степана Барни його дружина – Ольга Єгоренко отримала  орден «За мужність ІІІ ступеня».

Високу нагороду від Президента України вдова приймала зі сльозами на очах, адже досі не змирилася з непоправною втратою, яка розділила життя родини на «до» і «після».

– Я дякую його бойовим побратимам, що досі пам’ятають про нього, підтримують мене і нашу сім’ю. Володимир був дійсно справжнім мужчиною, мудрим батьком та хорошим чоловіком. Він завжди приходив на допомогу потребуючим, мав багато друзів та добру вдачу, співав, танцював, любив водіння, був майстром на всі руки, – пригадує вдова героя Ольга Єгоренко. – Він загинув на моє день народження, 29 березня. Ще вранці вітав мене зі святом, а я тоді і не підозрювала, що він на передовій, адже Володя не говорив нам цього, щоб ми не переживали, не хвилювалися за нього. Він житиме в наших серцях вічно і ця нагорода постійно нагадуватиме нам про його мужність та героїзм.

Володимир Єгоренко народився 19 травня 1966 року народження, за національністю він росіянин, але проживав у Одесі. Був водієм батальйону охорони Тернопільської окремої артилерійської бригади оперативного командування «Захід». 29.03.2017 року доставляючи боєприпаси та  майно для обладнання інженерних позицій потрапив під мінометний обстріл і, незважаючи на це, продовжував рух. Після попадання міни в автомобіль героїчно загинув в результаті мінно-вибухової травми несумісної з життям.

Подружжя Єгоренків разом ми прожили більше 30-ти років. Сиротами залишились двоє дітей –32-річний син та 21-річна дочка.

– Ми не очікували, що наш батько буде удостоєний такої високої державної нагороди, нагороди справжнього мужчини, яким він назавжди залишиться для нас. Він – приклад для наслідування, і пам’ять цю ми пронесемо через все життя, – каже син загиблого героя Дмитро Єгоренко. – Цей орден буде стояти у нашому домі на видному місці. Вже зараз ми облаштовуємо в Одесі окрему кімнату пам’яті про батька, адже він достойний цього.

Товариш солдата Єгоренка, військовослужбовець, а по сумісництву поет Володимир Базар подарував вдові свою нову збірку віршів та добрими словами згадав полеглого друга.

– Для мене Володимир не загинув, він живий. Дуже шкода, що так розпорядилася доля. Пробачте, пані Ольго, за те, що війна забрала у вас чоловіка… Такий зараз час. Дякуємо Одесі, що дала нам такого героя.

Присутні вшанували пам’ять загиблого солдата хвилиною мовчання, а солдати – урочистим маршем у супроводі військового оркестру. Після цього біля пам’ятної стели відбувся молебень за душі тих, хто віддав своє життя під час антитерористичної операції.

Підписуйся на Народна Правда в Telegram. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Правда про АТО

Scroll Up