Сила в правді

Наші люди в Голівуді

в Новини

Лі Страсберг, що народився на Тернопільщині потрапив у п’ятірку українців, які змінили американський кінематограф. Він народився 1901 року у селі Буданів, через шість років разом з сім’єю емігрував до США.

Якщо ви досі не знали хто такий Лі Страсберг, то ви явно не фанат Голлівуду 20 століття та фільмів 50-х років. Дійсно, це найвідоміший представник бомонду тих часів і найкрутіший режисер. Почалося все з малого: при “Group Theater” була відкрита акторська школа, де Страсберг навчав всіх охочих за власною методикою, розробленою на основі вчення про акторське мистецтво Костянтина Станіславського. У 1969 році створив театральний інститут власного імені. Серед випускників школи Лі Страсберга – відомі актори Марлон Брандо, Джеймс Дін. Режисер був близьким другом своєї учениці Мерлін Монро, яка заповіла йому велику частину своєї спадщини.

Ще у п’ятірку потрапили: Луїс Барт Майєр, який заснував Американську кіноакадемію, відома режисерка Майя Дерен, актор, неодноразовий номінант на “Оскар” Пол Муні та легендарний режисер Отто Промінгер.

Останні Новини

Перейти Вверх