Гаазький трибунал: “Окупація Криму – це українсько-російська війна”

в Новини/Політична правда

Гаазький трибунал назвав окупацію Криму «війною між Україною та Росією». Як зазначено в щорічному звіті Міжнародного кримінального суду (Гаазького трибуналу), окупація Криму рівнозначна міжнародному збройному конфлікту України з Росією.

«Даний міжнародний збройний конфлікт почався не пізніше 26 лютого, коли Російська Федерація задіяла особистий склад своїх збройних сил для одержання контролю над частинами території України без згоди української влади. Право міжнародних збройних конфліктів може бути застосовано і після 18 березня 2014 р. в тій мірі, в якій ситуація на території Криму і Севастополя буде рівносильна окупаційному стану, який продовжується» – зазначається в документі.

Також, у ньому йдеться про те, що прокурор Гаазького трибуналу має інформацію стосовно утисків кримських татар, примусову мобілізацію на військову службу жителів Криму та насильне переміщення на територію РФ 179 заарештованих осіб.

Окрім цього, в документі зазначено, що задля цілей Римського статуту, збройний конфлікт за своєю суттю може бути міжнародним. Але в тому випадку, якщо одна або більше держав частково або повністю окупують територію іншої держави незалежно від того, чи супроводжується окупація збройним опором.

Також слід зазначити, що наступного Міжнародний кримінальний суд продовжить збір доказів щодо українсько-російського конфлікту.

Так, минулого року Малгожата Госевська – депутат польського сейму, подала до Міжнародного кримінального суду в Гаазі доповідь про військові злочини Росії на Донбасі.

Підписуйся на Народна Правда в Facebook. Дізнавайтесь першими про останні новини.