Сила в правді

Три роки за чистий прапор

в Новини

   Три роки позбавлення волі присудив суд захиснику Донецького аеропорту . Микола Лаврик – боєць АТО, інвалід ІІ групи,  був взятий під арешт за викрадення державного символу. Стяг оцінили у 300 гривень та призначили максимальне покарання згідно зі статтею.

  «Кіборг» розповідає, що побачив як брудний і пом’ятий прапор висить,немов ганчірка. Лаврик каже, що зняв його, бо на власні очі бачив, як у Донецькому аеропорту хлопці вмирають за стяг. “Якось усередині все перевернулося, коли побачив. Я його і забрав. Прапор України не повинен у такому стані знаходитися. Якщо він пошарпаний, брудний – значить, він їм не потрібен. Я його забрав додому, почистив, виправ і залишив у себе”, – розповів  він. Наступного дня поступила заява від сільського голови про крадіжку Державного символа на суму у 300 гривень – розповів начальник Могилів-Подільського відділу поліції Валерій Жучковський.

  Також повідомляється, що крім поранень, нанесених під  час перебування у зоні АТО, боєць захворів на гепатит С. У той час, як він проходив курс лікування, поліція уже здійснювала обшук в домі Лаврика.

  Суд постановив позбавити «кіборга» волі терміном на 3 роки . До адвокатів боєць звернувся лише тоді, коли почув  вирок і зрозумів потребу в апеляції. “Закупили такий самий прапор, який вартує 65 гривень, а не 300. Але це невигідно було правоохоронним органам: якщо 65, тоді не буде кримінальної відповідальності. То вони вирішили оцінити в 300 гривень”, – каже адвокат Олександр Гардецький. У ході розслідування вияснили,що насправді прапор за «триста» гривень не перебував на балансі сільради. Уже й сам голова сільської ради повідомляє, що заяву в поліцію не писав, а розповів все в усній формі.

  У матеріалах розслідування зазначається сума прапора у розмірі 300 грн. Проте, як вияснив адвокат підсудного, жодних документів, які підтверджують , що прапор є власністю громади і коштує названу суму немає. Підсудний повідомляє, що придбав прапор у магазині  за 65 гривень та повернув його на те місце,звідки і взяв. Пізніше голова села вже говорив, що прапор не є власністю громади, а його особистим знаменом, яке він пошив за свої гроші та повісив на в’їзді у село.

  Після з’ясування усіх обставин, при який була відкрита кримінальна справа,обіцяють оцінити роботу поліції та прокуратури. Голова місцевої поліції пообіцяв вибачитися перед звинувачуваним за дії своїх підлеглих та виправити ситуацію після роботи слідчих, які  не провели як слід перевірку по даному кримінальному положенню.

Теги:

Останні Новини

Перейти Вверх