Тернопіль

Сила в правді

«Мрія» кіпріота: як український чорнозем виводиться на офшорні компанії

в Аграрна правда

Минулий рік для селян Тернопільщини ознаменувався земельними перепетіями. Чи не у кожному селі, де паї орендує Агрохолдинг «Мрія» відбувалися загальні збори громади.

Представники «Мрії» наполегливо пропонували селянам достроково переукладати договори на новостворену юридичну компанію ТОВ «Мрія Фармінг Тернопіль». Саме керівництво агрохолдингу це і не приховує й на зустрічі із пайовиками розповідає, що вже близько 70 % договорів начебто переукладено.

Здавалося чому такий поспіх? Адже практично усі договори оренди землі в Агрохолдингу «Мрія» закінчуються у 2018-2019 роках. Тоді б і запропонували селянам переукласти договір.

Простим робочим та селянам, підступна дирекція причину переукладання договорів пояснує просто: нещодавно створили нову компанію, і для того, щоб об’єднати усі юридичні особи в одну, й щоб в подальшому не було правових колізій, потрібно достроково пореоформити договір.

Місцеві журналісти-розслідувачі вирішили розібратися глибше у цій ситуації. Поцікавившись і піднявши стоси документів, виявилося, що теперішня «новоутворена» фірма «Мрія Фармінг Тернопіль» зареєстрована на Кіпрі – острові офшорних рахунків, куди стікаються “сірі” грошові потоки компаній, що не бажають платити податки в Україні.

Виявляється, що ТОВ «Мрія Фармінг Тернопіль» зареєстрували  ще 1 вересня 2015 року. Тобто більш ніж рік тому. Отже це а ж ніяк не «новоутворена» фірма як розповідають наївним селянам на зборах громади.

Серед засновників ТОВ «Мрія Фармінг Тернопіль» є ТОВ «Мрія Трейдинг», входить у сканадально відомий Агрохолдинг «Мрія». А от кінцевий бенефіціар, – такий собі громадянин Кіпру Крістакіс Іаковідес, який проживає в Республіці Кіпр, місто Лімасол, вул. Нікоу Еггонопоулоу, будинок 10Ф. За цією адресою  зареєстрована і ТОВ «Мрія Фармінг Тернопіль».

Проте фізична адреса як і ТОВ «Мрія Фармінг Тернопіль», так і Агрохолднигу «Мрія» є однаковою – м. Тернопіль, вулиця Мазепи, 10. Дивне співпадіння…

Цікавим також є і те, що статуний фонд для такого великого підприємтсва, яке збирається обробляти та збирати врожай чи не половині земель Тернопільської області є всього навсього 1000 гривень…

35 доларів США… Недорого ж цінять українську землю ділки «Мрії» із кіпріотською пропискою.

Також підозрілим є те, що на ТОВ «Мрія Фармінг Тернопіль» не має зареєстрованого жодного працівника…

Тобто офшорна компанія, без працівників, із статутним фондом у 35$, яка не сплачує податків у бюджет України переоформлює на себе ледь не усі договори оренди землі із пайовиками Тернопільської області…

Схоже,що «Мрія» кіпріота може стати реальністю в Україні, що правда як завжди – ціною обдурених українських селян…

Підписуйся на Народна Правда в Telegram. Дізнавайтесь першими про останні новини.

Останні Аграрна правда

Scroll Up