Сила в правді

Тарас Ковальчук: «Якщо в місті немає центру, який приймає туристів, значить воно не чекає нових людей»

в Економічна правда/Новини

«Це моє місто, що лиш за хвилини народжує ранок, лине одразу в ніч», – ці  слова з точністю втілюють та проявляють кожне місто. В нашому випадку –  місто Тернопіль. Про розвиток туризму, нові ідеї міста та мандрівників, які стають частинками Файного спілкуємося з керівником туристично-інформаційного центру міста Тернополя Тарасом Ковальчуком.

Як виникла ідея створити  Т І Цу?

Я розумів, що Тернопіль слід розвивати і якщо сюди не почнуть приїжджати туристи, то воно (місто) “задихнеться”. Коли вода довго стоїть в банці, то вона починає задихатись. Те саме приблизно відбувається з містами, куди не приїжджає нове “повітря” – люди. Водночас, я розумів, що в нас є вся готова інфраструктура, яку варто використовувати. Наша команда прийшла до міського голови з пропозицією розвивати туризм у місті. Нам запропонували взяти в управління комунальне підприємство та через нього розвивати туризм у місті, до нас КП вже працює близько 4 років. Проте до цього воно було лиш на папері, тому діяльності ніякої не здійснювало. На деяких туристичних форумах чув таку фразу: «Якщо в місті немає центру, який приймає туристів, значить воно не чекає нових людей». Ми вирішили, що наше місто чекає таких людей.

Як працює центр?

Вперше в Україні ми відкрили центр, який працює цілодобово. Це пов’язано з тим, що через наше місто більшість трафіку приїздить частіше вночі. У туристично-іфнормаційному центрів (ТІЦ) для всіх бажаючих ми показуємо ролики про Тернопіль, а також роздаємо безкоштовні мапи міста. До того ж стараємося активно працювати в Інтернеті та соцмережах. Наприклад, запустили два веб-портала для тернополян та гостей міста, що розказують про всі можливі екскурсії та тури в Тернополі. Один сайт (www.vse.te.ua) складається з довідника необхідних телефонів, онлайн карти транспорту тощо. Другий сайт (www.visit.ternopil.ua) розказує про події, які відбуватимуться в місті. Його ми спеціально запустили перед зимовим містечком, проте й надалі збираємося розвивати.

Поява ковзанки у центрі міста викликала неабиякі обговорення серед містян як позитивні, так і негативні. Як Ви ставитеся до критики?

Я прихильник того, що люди мають голосувати грошима, а грошима вони голосують за. На сьогоднішній день в нас більше півтори тисячі людей, які скористалися послугами ковзанки. Крім цього, ковзанка поміняла принцип приходу на Театральний майдан та збільшила час перебування.

Скільки людей в день відвідує каток?

По завершенню зимового містечка ми дамо звіт скільки коштів було залучено та витрачено. Відповідно, підсумуємо кількість людей, що відвідувало ковзанку в загальному, по днях, в які години найбільше чи найменше.

Як гадаєте, чи збільшується кількість туристів у місті?

Останні три роки кількість туристів збільшується. Минулого року приїздило приблизно 100 – 110 тисяч людей. На сьогодні кількість сягла до 150-160 тисяч. Ми бачимо динаміку росту, тому це радує.

 Чи вважаєте Ви себе мандрівником? Що найбільше притягує у подорожах?

Я не мандрівник, але поїздити люблю. Стараюсь їздити, як художник, який всі цікаві ідеї копіює очима! Потім обєдную побачене з декількох міст і получаються досить цікаві ідеї та проекти.

Вам, мабуть, доводилося чимало подорожувати. Чи є щось таке, що найбільше запам’яталося в цих подорожах, щоб хотілося втілити навіть у Тернополі?

Ви знаєте, мені хочеться втілити взаємоповагу та взаємопідтримку. Мені дуже подобають колективи іноземців, які приїжджають в Тернопіль. Вони ще не вийшли на сцену, але вже починають підтримувати тих, хто на сцені. Я ще не бачив такого в наших людей. Розумію, що найважче це змінювати  інших. Тому починаю насамперед з себе, допомагати оточуючим та підтримую їх починання. Моє життєве кредо: «Виграти можна тільки разом». Якщо би наше місто об’єдналося, об’єднались наші мешканці, то ми мали би шанс стати найкращим містом. І тоді можна реалізовувати будь-які плани, ідеї та їх втілювати. На жаль, поки наше місто є досить роз’єднане і думаю це найбільше заважає йому стрімко розвиватись.

Скажіть, яка особливість Тернополя у порівнянні з іншими містами України?

По – перше, це звичайно  наш Тернопільський став. По-друге, це ритм, коли хтось приїжджає з Києва чи з інших мегаполісів, то Тернопіль постає спокійним та врівноваженим. Тут ніхто нікуди не спішить. Пригадую, один із блогерів казав: «Сюди слід приїжджати та закохуватись». Адже наше місто сміливо можна назвати містом романтики. З іншої сторони ми маємо унікальну річ, коли наш історичний центр є пішохідним. Ти виходиш і спокійно можеш гуляти по центру. Окрім цього Тернопіль був і є мультинаціональним. Тут багато було і є приїжджих та різних людей різних націаональностей та віросповідань. Маємо цікаві приклади, коли наші афротернополяни опановують українську мову краще, ніж деякі чиновники.  Ну і звичайно вартість харчування та проживання є значно помірнішим ніж у мегаполісах.

Як вважаєте, чи зможе Тернопіль стати туристичним центром Західної України? (конкуруючи зі Львовом або ж просто серед усіх міст Заходу)

Якщо подивитись на автентику Тернополя, то він завжди був туристичним хабом. Люди приїжджали сюди, залишались, відпочивали на день – два та їхали далі. На жаль, у нас відбувався розрив поколінь після Другої Світової і це призвело до втрати багатьох традицій. Якщо говорити про конкуренцію зі Львовом, то варто не конкурувати, а доповнювати. Ми можемо бути містом відпочинку та релаксу на противагу шаленному ритму та руху Львова, що в комплексі може дати дуже хорошу синергію!

За період своєю діяльності чи є вже певні досягнення, які Ви вважаєте значними?

Вважаю, що півроку на посаді це вже такий хороший термін, за який можна робити висновки та підсумки. Однозначно варто сказати про першу участь Тернополя на міжнародній виставці у Варшаві. Участь у форумах, конференція, виставках по Україні. Відкриття ТІЦ, створення та друк мап для туристів, запуск веб-сайтів та туристичного маршруту підземелля замку, ведення активної роботи з туроператорами. На мою думку, це вже дуже вагомі результати, які закладають фундамент нашого успіху.

Які плани будете реалізовувати у цьому році?

За цей рік хочемо придбати георадар –  прилад, який допоможе дослідити, що є під землею на глибині 20 метрів. Плануємо визначити та скласти карту тернопільських підземель, щоб зрозуміти на чому ми стоїмо. У планах розширити межі нашого зимового містечка на весь історичний центр міста. У Тернополі також хочемо розпочинати відкривати хостели. Тому що зараз ми не можемо нормально забезпечити проживання для “економтуриста”. Щодо моїх особистих ідей, то хотів би у Тернополі відновити міщанське братство. Тобто коли самі жителі хто чим може допомагає  відновлювати та створювати певні речі у своєму місті. Є явні приклади в Україні, які показують, що в нас є велике майбутнє, якщо ми будемо рухатися разом і обєднанно.  Тому тільки від нас самих залежить чи ми станемо дійсно файним містечком…

 

 

Останні Економічна правда

Перейти Вверх