Сила в правді

ПРИВАТний подарунок вкладникам

в Економічна правда/Новини

Ще вчора влада не хотіла націоналізувати Приват, а сьогодні, – офіційно заявила, Приватбанк – 100% власність держави. Чому найбільший банк став державним і до чого призведе його націоналізація?

Сьогодні вранці, Порошенко пояснив, що в основі рішення про націоналізацію лежить порятунок банку та гарантування права власності на свої фінансові ресурси для всіх, хто розмістив їх у цій установі.

“В ситуації, що склалася, влада ухвалила єдино правильне рятівне рішення – зберегти ваші гроші та примножити їх в успішному банку”, – заявив глава держави.

Економічна правда пише, що проблеми в банку тягнулися роками. Акціонери не знайшли ресурсів для виконання обов’язкової програми докапіталізації. Або не хотіли! План докапіталізації передбачав, щоб власники самі вносити в капітал мільярд за мільярдом. Віддаючи свої гроші, лише знижуючи ризики націоналізації. Але, ми прекрасно знаємо, хто стоїть за банком. І прекрасно знаємо, як вони ставляться до власних боргах. У них девіз – “повертають борги тільки боягузи”. А що ж залишається нам?

Українська влада мало не вперше поставило економічну необхідність вище політичної доцільності.
Необхідно відзначити, що не має нічого хорошого в націоналізації, експропріації або реприватизації. Це погано. Українські платники податків заплатять 150 млрд грн зі своїх кишень, а український державний борг виросте майже на 5 млрд доларів. Націоналізація – це погане рішення. Але воно найкраще з усіх можливих у тій ситуації, куди нас завела жадібність і неприйняття важливих рішень.

Коли банк стикається з проблемою недостатності капіталу, то існують декілька рішень. Банк може бути ліквідований або націоналізований, власник може внести необхідний капітал або можна нічого не робити.

Так як Приватбанк – банк системоутворюючий, то ліквідувати його не можна. Занадто великий соціальний ефект і дуже сильний удар по фінансовій системі та довірі до неї. Від такого удару оговтуються не скоро.

Останні Економічна правда

Перейти Вверх