Сила в правді

В українській армії – жінка-капелан

в Новини/Правда про АТО

Монахиня з Тернопільщини стала першою жінкою-капеланом в Україні. Сестра Симеона три роки перебувала на послуханні у парафіяльній церкві в Зарваниці. А з жовтня перебуває разом із солдатами у військовій лікарні в Черкаському. 

Кожного дня черниця спілкується з десятками поранених, і отримує навіть дзвінки від військових з передової. Її дві вищих освіти: психолога та богослова, допомагають загоювати душевні рани й підтримувати дух наших Героїв. Про це пише Золота Пектораль.

Розпочалося все з повістки, яку отримала сестра Симеона. Ще під час навчання вона проходила курси медичної допомоги і підписала згоду на службу у разі війни. У військоматі, дізнавшись, що вона монахиня, запропонували написати відмову. Але черниця не могла цього зробити. Її брат, в травні, розбився під Смоленськом, тому прийняла рішення стати капеланом.

Приїхавши до військового госпіталю, багато було здивувань у лікарів і пацієнтів: як могла вона залишити монастир. Однак, Сестра Симеона почала виконувати свою роботу.

“Тут іще дуже прислухаються до того, що говорить Росія, — каже сестра. — Голодного можна нагодувати, спраглого напоїти, а щоб змінити думки та світогляд, потрібні роки”.

Було таке, що з місцевої церкви, черницю прогнав священик. Він дізнався, що вона українка, любить державні символи, тому показав їй на двері. Більше туди монахиня не заходить, але каже, що молиться за нього.

Як не дивно, але монахиня спілкується тільки українською мовою. Російською взагалі не розмовляє, і її всі розуміють і навіть пробують говорити державною мовою. За словами сестри Симеони, бійці не втрачають віри, що перемога буде наша. Але біль втрати, коли вони щодня бачать, як гинуть їхні товариші, дуже важкий для них. Монахиня досі хоче служити на передовій, і якби була чоловіком, то вже давно поїхала б на фронт.

Та додає: “Фронт у кожного свій. Головне — робити все, що у твоїх силах, і допомагати, чим можеш. Лише разом ми зможемо здолати ворога і здобути перемогу”.

Останні Новини

Перейти Вверх